Dřevěná renesanční zvonice a kostel sv. Jana Křtitele, obec Semín

Najdete mne:

Jaroslav Smékal

Foto - Video & Online Marketing at 4production.cz & TitulkyProNeslysici.cz
Od roku 1984se zajímá o "obraz" jako takový, specielně fotografii. O 15 let později se záliba rozšířila i o oblast videa. Přibližně od roku 2008 se k oblasti foto a video přidal zájem o online video, internetový video marketing, video komunikaci. Nadále se věnuje vzdělávání v tématech online videa a komunikace i s video podporou pro neslyšící a nedoslýchavé občany.
Výsledkem dlouholetého získávání informací i praxe při řešení jednotlivých zakázek klientů nejen z řad běžných podnikatelů, ale i mezinárodních firem jsou vzdělávací projekty pro začínající a drobné živnostníky.
Weby a náhledová videa z praxe: http://www.4production.cz , www.KladrubskePolabi.cz , www.centrum-video-komunikace.cz , www.videokronika.eu , www.selficko.com , https://www.youtube.com/user/jaroslavsmekal/playlists
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

Renesanční dřevěná zvonice a přilehlý kostel sv. Jana Křtitele na okraji obce Semín…

…se dochovala až do současnosti a ponechala si svůj jedinečný vzhled.

 

 

 

historie_semin-kostel_500x
 

Renesanční dřevěná zvonice pochází ze 16. století. Kostel i zvonice jsou zařazeny do seznamu kulturních památek.

Ve zvonici jsou umístěny dva starobylé zvony. Menší, zvaný  “Poledník”, má rozměr asi 85×85 cm a byl ulit v roce 1542, větší zvon 100×100 cm je nazýván “Ježíš” nebo také “Jan”, lidově “Hranáč” a byl odlit v roce 1606.

Kostel v Semíně (na fotografii je vidět na pozadí snímku vpravo) stojí na pozdně románských základech z přelomu 12. a 13. století. V knize “Ranně středověká architektura v Čechách” její autorka E. Šamánková posunuje vzhledem k zachování původního zdiva na počátek 12.století, tedy do doby, kdy byl založen podobný kostel sv.Maří Magdaleny v Řečanech nad Labem.

Ve druhé polovině 17. století prošel semínský kostel barokní přestavbou. Byla upravena klenba apsidy, štít lodi a proražena nová okna do obvodových zdí kostela. Tuto barokní podobu si kostel podržel až do dnešních dní.

 

Zdroj informací: Oficiální web obce Semín