Výsledky Rudolfova poháru 2018

Národní hřebčín Kladruby nad Labem Videokronika
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

Národní hřebčín Kladruby nad Labem uspořádal pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického ve dnech 19. – 22. 4. 2018 mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár. Závodů se zúčastnilo na 90 spřežení z 10 evropských zemí.
 
Mezinárodní závody spřežení – Rudolfův pohár jsou rozděleny na čtyři soutěžní dny. Začínalo se ve čtvrtek a v pátek drezurní zkouškou. Následoval adrenalinový sobotní maraton a závody uzavíral nedělní parkur spřežení. 

V soutěži jednospřeží 2* zvítězil David Hötsch z Rakouska. Prvenství v soutěži jednospřeží 3* získala rakouská závodnice Marisa Rössler.  V soutěži dvojspřeží pony 3* se z vítězství radoval Thomas Schuppert z Německa. Nejlepší výkony v soutěžích dvojspřeží 2* a dvojspřeží 3* předvedli němečtí závodníci Markus Stottmeister a Sandro Koalick. Královskou disciplínu čtyřspřeží vyhrál favorizovaný domácí jezdec Jiří Nesvačil jun. z Národního hřebčína. 
 
Výsledkové listny jsou dostupné na www.nhkladruby.cz
 
Další letošní významnou akcí Národního hřebčína bude Den starokladrubského koně, konaný poslední květnovou sobotu – 26. 5. 2018.

 

Zdroj informací: NH Kladruby nad Labem

 

Děkujeme, že sdílíte tento příspěvek mezi své přátele…

 9