Zasedání Asociace evropských státních hřebčínů (ESSA) v Národním hřebčíně

Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Najdete mne:

Jaroslav Smékal

Foto - Video & Online Marketing at JaroslavSmekal.cz & TitulkyProNeslysici.cz
Od roku 1984se zajímá o "obraz" jako takový, specielně fotografii. O 15 let později se záliba rozšířila i o oblast videa. Přibližně od roku 2008 se k oblasti foto a video přidal zájem o online video, internetový video marketing, video komunikaci. Nadále se věnuje vzdělávání v tématech online videa a komunikace i s video podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby.
Výsledkem dlouholetého získávání informací i praxe při řešení jednotlivých zakázek klientů nejen z řad běžných podnikatelů, ale i mezinárodních firem je projekt rozšíření podpory pro osoby neslyšící, nedoslýchavé a v přípravě i podpora pro osoby se slepotou.
Weby a náhledová videa z praxe: https://www.JaroslavSmekal.cz , https://www.TitulkyProNeslysici.cz ,
https://www.KladrubskePolabi.cz , https://www.facebook.com/JaroslavSmekalCZ ,https://www.youtube.com/jaroslavsmekal
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

Tiskové oznámení  k zasedání Asociace evropských státních hřebčínů (ESSA) v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem 22. a 23. 3. 2018

 

Národní hřebčín Kladruby nad Labem hostil ve dnech 22.-23. 3. 2018 zasedání členů Asociace evropských státních hřebčínů (ESSA). Hlavní zasedání ESSA se koná každoročně v jedné z členských institucí, Národní hřebčín Kladruby nad Labem se těchto zasedání účastní pravidelně. Ústředními tématy letošní konference byla společná snaha o propagaci tradic a kulturněhistorické hodnoty národních hřebčínů a hřebčinců, problematika evropské legislativy, welfare koní, vzdělávací programy a výměnné pobyty. O to více těší závěrečné vyjádření členů ESSA, kteří hodnotí  činnost kladrubského hřebčína jako správný příklad péče a prezentace národního kulturního dědictví.

Národní hřebčín měl díky organizaci letošního zasedání výjimečnou příležitost v rámci doprovodného programu odborníkům z celé Evropy prezentovat starokladrubské koně, rekonstrukci hřebčína z let 2014-2015 a také Krajinu pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní, která byla začátkem letošního roku Českou republikou nominována na Seznam světového dědictví.

Zástupci nejvýznamnějších chovatelských zařízení v Evropě, jakými jsou například Marbach, Redefin a Schwaiganger v Německu, Lipica ve Slovinsku, Bábolna a Mezöhegyes v Maďarsku, Dakovo a Lipik v Chorvatsku, Avenches ve Švýcarsku, Sieraków a Janów Podlaski v Polsku, Piber v Rakousku, Ypäjä Equine College ve Finsku a Cluny ve Francii měli možnost shlédnout krátký program na nádvoří hřebčína s osmispřežím starokladrubských koní. Seznámili se s provozem stájí, byli jim předvedeni plemenní hřebci, absolvovali projížďku v kočárech krajinou Kladrubského Polabí, poslechli si koncert smyčcového kvarteta Pardubické filharmonie v kostele sv. Václava a Leopolda a byly jim představeny expozice Národního hřebčína  v zámeckém areálu, v postrojovně a kočárovně. V pátek byla ještě pro zájemce zorganizována prohlídka hřebčína ve Slatiňanech včetně prezentace vrané varianty starokladrubského koně.

Prezidentka sdružení ESSA a zároveň ředitelka německého hřebčína Marbach Astrid von Velsen-Zerweck na závěr zasedání uvedla: „Česká republika a její obyvatelé mohou být hrdí na toto výjimečné místo, naplněné tradicí, historií a živoucím dědictvím, v němž kůň – starokladrubský kůň – hraje hlavní roli. Propojili jste znalosti, techniku a umění chovu koní, jezdectví a vedení spřežení na mimořádný kulturní poklad.“

Ředitel Národního hřebčína Ing. Jiří Machek tuto akci zhodnotil slovy: „Byla to pro nás velká čest, hostit toto zasedání, které se České republice konalo vůbec poprvé. Kolegové z ostatních hřebčínů ocenili i celostní přístup k ochraně a obnově kladrubského hřebčína včetně jeho celé krajiny“.

 

Zdroj informací a poskytnuté fotografie: Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o.

Autorka fotografií: Michaela Purnochová

 

Děkujeme, že sdílíte tento příspěvek mezi své přátele!