Virtuosi di Praga opět v Kladrubech nad Labem

Zajímavosti & události

   V páteční podvečer 9. prosince jsme mohli opět po roce zhlédnout Vánoční koncert v kladrubském kostele sv. Václava a Leopolda. Návštěvníci, kteří dorazili s předstihem, si mohli vyslechnout vánoční koledy již na prostranství před kostelem, na zahřátí se podával horký čaj a svařené víno, ve vzduchu se vznášela předvánoční romantická atmosféra. Před hřebčínem jsme mohli obdivovat krásné starokladrubské bělouše zapřažené do kočáru, který si zahrál v pohádce neodmyslitelně patřící k Vánocům – Tři oříšky pro Popelku.

    Kostel se rychle zaplnil, neboť komorní soubor Virtuosi di Praga, který zde vystupoval, jezdí do Kladrub pravidelně a je vždy opravdu na co se těšit. Hosty i návštěvníky přivítali paní starostka Kladrub nad Labem Ing. Lenka Gotthardová a ředitel Národního hřebčína pan Ing. Jiří Machek. Poté se průvodního slova ujal houslový virtuos pan Oldřich Vlček. V průběhu podvečera byly zapalovány postupně svíce na adventním věnci. Letos zazněly skladby od J.S.Bacha, W.A. Mozarta, vyslechli jsme si nádhernou árii Měsíčku na nebi hlubokém od A.Dvořáka nebo novou, méně známou verzi Ave Maria od W. Goméze v podání úžasné sopranistky Michaely Katrak.

    Vystoupil i dětský pěvecký soubor Myšáci ze základní školy v Řečanech nad Labem a poté si všichni účinkující i diváci zazpívali pásmo vánočních koled. Podvečer se nachýlil ke svému konci a všichni se rozešli do svých domovů s krásnou předvánoční náladou v srdci. Budeme se těšit opět za rok!

 

Fotky a VIDEO z loňského roku můžete vidět v předchozím článku na této stránce (klikni)…

Děkujeme, že sdílíte tuto stránku s přáteli…