Vánoční videoklip 1.A, Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem

SŠ chovu koní a jezdectví Kladruby n/L Zajímavosti & události
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

15. prosinec 2016 byl pro třídu 1.A Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem netradiční. Třináct studentek se rozhodlo natočit trošku nečekaně a bez velkých příprav nutných pro natáčení vánoční videoklip. Jejich nápad byl velkým tajemstvím. Dokonce ani kameraman ještě deset minut před odpoledním natáčením nevěděl co, kde a s kým bude přesně natáčet.

Proč takové tajemství? Videoklip měl být překvapením pro školu a zároveň se má účastnit soutěže jedné z “YouTuberek”, která tuto píseň nazpívala a soutěžící měli za úkol zaslat svou verzi této písničky.

Jak vše probíhalo? Odpověď je rychlá – rychle. Natáčení bylo možné začít až v 15 hodin a z důvodu blížící se tmy ho bylo nutné zvládnout do jedné jediné hodiny (to už není ani “šibeniční” termín, ale něco nemožného…). Věřte nebo ne, ale podařilo se…. Přes mrazivé odpoledne se podařilo písničku zazpívat celkem devětkrát.

Byl to začátek, ale ten důležitý. Pak už jen zbývalo do čtyř dnů videoklip nějak stihnout zpracovat a odeslat do soutěže. Po dlouhých nočních hodinách u počítače se přibližně po dvaceti hodinách dostal na světlo světa vánočně laděný klip, který můžete zhlédnout na této stránce.

 

 

Natáčení probíhalo v pohodové a klidné předvánoční atmosféře. Došlo i na komické situace, které pomohly rozproudit zamrzající krev v žilách. I čtyřnohý mazel, který byl nedílnou součástí videoklipu si užíval své pozornosti.

Klip byl ještě jako bonus doplněn titulky pro neslyšící a nedoslýchavé osoby, které si tuto předvánoční píseň jistě v textové verzi také oblíbí.

Třídě 1.A a malé části 1.B patří poklona, že se do netradiční oblasti videoklipů pustili s vervou a nadšením. Věřím, že na jejich další zájmovou činnost budou mít po vyučování mnohem více času a s jejich tvorbou se zde na webu setkáme opět i někdy příště…

 

Děkujeme, že sdílíte tento příspěvek s přáteli!