Požár lesa Kolesa-Pamětník 21. červenec 2015

SDH Kladruby nad Labem Zajímavosti & události
Najdete mne:

Jaroslav Smékal

Foto - Video & Online Marketing at JaroslavSmekal.cz & TitulkyProNeslysici.cz
Od roku 1984se zajímá o "obraz" jako takový, specielně fotografii. O 15 let později se záliba rozšířila i o oblast videa. Přibližně od roku 2008 se k oblasti foto a video přidal zájem o online video, internetový video marketing, video komunikaci. Nadále se věnuje vzdělávání v tématech online videa a komunikace i s video podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby.
Výsledkem dlouholetého získávání informací i praxe při řešení jednotlivých zakázek klientů nejen z řad běžných podnikatelů, ale i mezinárodních firem je projekt rozšíření podpory pro osoby neslyšící, nedoslýchavé a v přípravě i podpora pro osoby se slepotou.
Weby a náhledová videa z praxe: https://www.JaroslavSmekal.cz , https://www.TitulkyProNeslysici.cz ,
https://www.KladrubskePolabi.cz , https://www.facebook.com/JaroslavSmekalCZ ,https://www.youtube.com/jaroslavsmekal
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

Požár lesa byl nahlášen 21. července 2015 na tísňové lince

K hořícímu podrostu bylo vysláno hned několik hasičských jednotek a to nejen místní SDH Kladruby nad Labem, ale i SDH Zdechovice, SDH Řečany nad Labem a hasiči Přelouč.

Šlo o jeden z mnoha požárů v horkých letních dnech. Oheň zachvátil nejen suchou trávu, ale i dobře hořící borůvčí a několik mladých i vzrostlých stromů.

Autentické záběry z lesního požáru byly pořízeny mobilním telefonem.

Požár se podařilo uhasit velmi rychle a zabránilo se velkým škodám, neboť v sousedství hořících podrostů se nacházelo území s velmi vysokou suchou trávou a na opačné straně upravovaná plocha s roštím, trávou a dalším hořlavým materiálem.

Vše dopadlo dobře a za několik týdnů se v místě požáru objevily již první náznaky nových rostlin a příroda se tak sama postarala o nový svěží zelený život mezi zčernalým lesním povrchem…