Kladrubské Polabí

Památková zóna Kladrubské Polabí

UNESCO, NATURA2000, památková zóna
Jaroslav Smékal
Najdete mne:


Ministerstvo kultury České republiky vydalo

Opatření obecné povahy 1/2015 o prohlášení části krajinného celku – území Kladrubské Polabí za památkovou zónu…

 

 

Vstup Národního hřebčína do památek UNESCO je dle veřejných informací možný do 2-5ti let nejdříve. (info ve videích z veřejných besed na tomto webu) . Jak je to ale s památkovou zónou “Kladrubské Polabí“? Veřejně přístupné informace na toto téma můžete stáhnout do Vašeho zařízení na odkazech níže!

Jistě nemáte rádi jen drobné info, ale zajímají Vás informace více do hloubky, námitky obecních úřadů i běžných občanů, kterých se zóna přímo razantně týká a důvody jejich zamítnutí. Proto je zde i velmi zajímavý dokument v bodu č.2.. V něm si můžete stáhnout obsáhlý PDF soubor, kde se v jeho druhé části můžete začíst do námitek a rozhodnutí všech zaslaných připomínek. Doporučuji ho ale přečíst od začátku a porovnat základní informace s námitkami…

Dokumenty ke stažení:

  1. Základní informace k opatření obecné povahy zaslané starostům dotčených obcí zóny “Kladrubské Polabí”  ke stažení ZDE(PDF zveřejněné na obecních vývěskách, dopis odeslán z Úseku památkové péče – Magistrát města Pardubice).
  2. Opatření obecné povahy 1/2015 s detailním popisem a vysvětlením zamítnutých námitek občanů + mapa území Kladrubské Polabí si můžete stáhnout ZDE z veřejných webových stránek… Tento dokument byl zaslán Ministerstvem kultury České republiky všem dotčených obcím (Pokud bude soubor odstraněn, kontaktujte mne a tento zajímavý dokument se pokusím najít jinde).
  1. Výčet památek krajinné památkové zóny Kladrubské Polabí (PDF dokument načítaný ze stránek Ministerstva kultury České republiky) stáhnete kliknutím ZDE

 

Dodatečné detailní informace, které se pro výše uvedené opatření jistě hodí:

Indikativní seznam navrhovaných památek UNESCO kvůli kterému je památková zóna “Kladrubské Polabí” zřízena je ke stažení ZDE… (PDF načítané ze stránek MKČR)

 

Poznámka: veškeré informace a dokumenty ke stažení odkazují na soubory nebo veřejně přístupné webové stránky s informacemi nebo odkazy na stažení (download) daných dokumentů; listin určených k veřejnému šíření; veřejnému přístupu k informacím…

 

Sdílejte tuto stránku s přáteli a pište do komentářů Vaše názory!

Nebojíte se vystoupit veřejně? Řekněte nám Váš názor, či postřeh v rozhovoru. Stačí mne kontaktovat a natočíme s Vámi video na toto téma, které zde můžeme zveřejnit!