Video: Křest knihy a DVD vydané k 850. výročí založení obce Řečany nad Labem

Nezařazené
Jaroslav Smékal
Najdete mne:

Letošní 28. listopad 2015 byl v Řečanech nad Labem ve znamení rozsvícení vánočního stromu v  trošku netradičním podání.

Návštěvníci mohli nejdříve navštívit místní kostel a v něm si poslechli pěvecké vystoupení sboru Českobratrské církve evangelické z Trnávky, poté si mohli v parku prohlédnout rozličné výrobky na téma adventu.

(Titulky pro neslyšící budou doplněny!)


Chladné počasí bylo třeba překonat a tak i stánky s něčím pro zahřátí nesměly chybět. Pro děti byl připraven teplý čaj a vánočka zdarma. Celý park pod místním kostelem zaplnily stovky návštěvníků z Řečan, Labětína i okolí a všichni netrpělivě čekali na zahájení, kterého se ujala paní starostka, Ing. Michaela Matoušková.

Důležitou částí večera byl křest knihy, která byla vydána u příležitosti 850. (osmisetpadesátého) výročí založení obce. Knihu a DVD s videozáznamem průběhu celých oslav, které se odehrály v červnu letošního roku, pokřtilo hned několik osobností.

Nyní nebudeme rušit a ponořme se do té očekávané chvíle křtů k výročí osmisetpadesáti let obce Řečany nad Labem.

Večerní program ještě pokračoval. Zazpívaly děti z místní mateřské školy a poté i z dětského pěveckého sboru Myšáci základní školy v Řečanech nad Labem. Nesměl chybět ani čert s Mikulášem pro ty nejmenší.

Celý večer se nachýlil ke konci a jak jinak ho zakončit, než velkolepým ohňostrojem.

Netradiční rozsvícení vánočního stromu proběhlo v klidném adventním duchu a pokřtěná kniha s videozáznamem oslav osmisetpadesátého výročí založení obce Vám tento den bude jistě dlouho  připomínat.

 

Líbilo se Vám? Podělte se s návštěvníky webu o své emoce! Sdílejte tuto stránku. Děkujeme!