admin
Najdete mne:

Pozn. Foto ilustrační…

ŠESTNÁCTÉHO ROČNÍKU RUDOLFOVA POHÁRU SE ZÚČASTNIL REKORDNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ

Tiskové oznámení výsledků Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení konaných ve dnech 24.–28. dubna 2019.

Ve dnech 24. až 28. dubna 2019 patřily Kladruby nad Labem 16. ročníku Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení. Sportovní klání probíhaly pro velký zájem účastníků nově již od středy. Až do neděle bojovalo o umístění rekordních 102 závodníků z celkem 11 zemí.

Návštěvníky čekaly zajímavé sportovní okamžiky v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a v královské disciplíně čtyřspřeží. Starokladrubští koně byli během Rudolfova poháru prezentováni jak domácími jezdci, tak i mnohými jezdci ze zahraničí.

Mezinárodní závody spřežení byly letos rozděleny do pěti soutěžních dní. Důvodem posunutí začátku závodů již na středeční odpoledne byl velký zájem ze strany závodníků. Rudolfův pohár započal ve středu drezurními zkouškami, následoval adrenalinový sobotní maraton a závody uzavíral nedělní parkur spřežení.

„Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Těší nás stále rostoucí zájem diváků, kteří se do Kladrub nad Labem opakovaně vracejí, aby mohli sledovat napínavé sportovní okamžiky i umění vozatajů. Jsme hrdí také na rostoucí zájem závodníků z mnoha evropských zemí, kteří se letos Rudolfova poháru zúčastnili,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek.

V soutěži jednospřeží 2* zvítězil Andreas Lannig z Německa. Prvenství v soutěži jednospřeží 3* získala polská závodnice Katarzyna Kurys. V soutěži dvojspřeží pony 3* se z vítězství radovala Pille-Riin Roosileht z Estonska. Nejlepší výkony v soutěžích dvojspreží 2* podal český závodník Daniel Bejr a v kategorii dvojspřeží 3* předvedl nejelepší výkon Bartolomiej Kwiatek z Polska. Královskou disciplínu čtyřspřeží opanoval Josef Leibetseder z Rakouska.

Další letošní významnou akcí Národního hřebčína Kladruby nad Labem bude Den starokladrubského koně, který se letos koná v sobotu 25. května 2019 s hlavním programem od 13 hodin.